İngiltere Savunma Bakanlığı ‘COVID Destek Gücü’ kapsamında kamu hizmetlerini desteklemek için 10 bin askeri personeli hazır tuttuğunu açıkladı.

Savunma Bakanlığı açıklamasında, ”COVID-19 salgını sırasında Hükümet veya sivil makamlardan gelen her türlü talebe zamanında yanıt vermek için hazırlıklar yapıldı.“ dendi.

Şimdiye kadar salgının görüldüğü Çin ve Japonya gibi ülkelerden İngiliz vatandaşlarının geri dönüşüne yardımcı olduğu belirtilen Savunma Bakanlığı açıklamasında, “ Kamu hizmetlerine, yerel yetkililere ve Yerel acil servi Birimlerine planlama konusunda askeri destek veriyoruz.” İfadeleri yer aldı.

Ayrıca Bakanlık COVID-19 mücadelesinde kamu hizmetlerini desteklemek için, 10 bin personel hazır tutuyor, gerekirse 10 binin üstünde personel sevk edilebilecek.

Ulusal Sağlık Servisi’ni (NSH) desteklemek amacıyla 150 askeri personel oksijen tankerlerini kullanmak için eğitimden geçiriliyor.

Savunma Bakanlığı’na bağlı Savunma Bilim Enstitüsü ve Teknolojik Laboratuvarlar COVİD-19 mücadelesinde virüsün yayılmasını önleme çabalarına destek verecek.

Savunma Bakanı Ben Wallace, “Britanya vatandaşlarını COVID-19 dahil tüm tehditlerden korumaya hazırız. Savunma Bakanlığı ve Silahlı Kuvvetlerin tamamı bu küresel salgını aşmaya adanmış durumda.” dedi.

Savunma Bakanlığına göre Silahlı Kuvvetlerin sivil makamlara destek vermek için iyi prova edilmiş bir çok mekanizmaya sahip. En son Hükümet su baskınları müdahelesinde ordudan destek istemişti.

Kaynak: Mod, Ukdefencejournal,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here