İtalya Hava Kuvvetleri Eurofighter savaş uçaklarını ‘Radar 2 ‘ AESA ile donatmaya karar verdi.

İtalya, Eurofighter Typhoon savaş uçakları için Radar 2 ′ aktif elektronik olarak taranan dizi (AESA) sensörünü geliştiren İngiltere ile birlikte çalışacak.

İtalyan savunma sanayii şirketi Leonardo 14 eylülde yaptığı duyuruda, Milano’daki Nerviano radar tesisinden bir ekibin, Avrupa Ortak Radar Sistemi Mark 2 (ECRS Mk2) projesine katılmak için İskoçya’daki Edinburgh şehrindeki İngiltere geliştirme ekibine katıldığını belitti.

Şirket yetkilileri, İtalyan mühendislerden oluşan ekibin odak noktası, Radar 2’nin başarılı bir şekilde geliştirilmesine katkıda bulunmak ve İtalyan Savunma Bakanlığı’nın operasyonel sürecinin her aşamasında yeni radar sistemi üzerinde egemen kontrole sahip olmasını sağlayarak, sistem tasarım yetenekleri kazanmak olduğunu söyledi.

Avrupa Ortak Radar Sistemi Mark 2 (ECRS Mk2) aktif faz dizinli radar (AESA), ‘geleneksel’ radar yeteneklerine ek olarak elektronik harp ve elektronik saldırı kapasitesine sahip olacak. Radar teknolojisi, en zorlu ortamlarda havada ve yerde birden fazla hedefi aynı anda algılama, tanımlama ve izleme yeteneği dahil olmak üzere gelişmiş modlara erişim imkanı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here