İtalyan Donanması yeni U212 NFS denizaltıları için Elettronica firmasından Elektronik Savaş (EW) suiti tedarik edecek.

OCCAR (Organization Conjointe de Coopération en matière d’Armement) tarafından yönetilen U212 NFS Programı çerçevesinde yeni denizaltıları Elektronik Harp (EW) Süiti için Fincantieri ile bir tedarik sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

OCCAR tarafından yönetilen FREMM ve PPA Programları çerçevesinde Elektronik Harp ekipmanları Elettronica firmasından tedarik ediliyordu. İtalyan Donanması U212 NFS Denizaltıları için tasarlanan Elektronik Harp Süiti, su altındaki teknolojik olarak en gelişmiş ve yenilikçi sistemler ile donatıldı. Suit iletişimden radar bantlarına kadar tüm elektromanyetik spektrumda mükemmel performanslar sağlayan kendini koruma, gözetim ve istihbarat görevlerini yerine getirebilecek.

Elektronik Harp (EH) Süitinden iki yıldan fazla süren çalışmalar ve simülasyonların ardından geliştirilen RESM / CESM antenine sahiptir.Bu anten aynı zamanda kompakt boyutları ve gizlilik yetenekleri göz önüne alındığında, piyasadaki türünün en gelişmiş ve en iyi performansını temsil etmektedir.

EH Suit hem Radar hem de İletişim sensörlerinden gelen bilgileri entegre bir şekilde toplayabilen ve yönetebilen bir Elektronik Harp Yönetim Birimi ile sağlanacak.Bu sayede EH senaryoları altında gelişmiş bir taktiksel ve stratejik farkındalığını sağlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here