NATO’nun Ramstein Legacy 2022 Tatbikatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı KMS Zıpkın ve Stinger ManPAD Timleri Ustka/Polonya’ya intikal etti.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, “Ramstein Legacy 2022 Tatbikatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığımızdan KMS Zıpkın ve Stinger ManPAD Timlerimiz ile tatbikat harekât merkezlerinde görevli personel Ustka/Polonya’ya intikal etti.” ifadelerini kullandı.

Baltık ülkeleri ve Polonya gerçekleşecek NATO bölgesel entegre hava savunma tatbikatı 7 Haziranda başlayacak.

Litvanya Silahlı Kuvvetleri, Ramstein Legacy 2022 tatbikatı sırasında Litvanya’nın Šiauliai bölgesinde müttefik savaş uçaklarının uçuş yapacağını duyurdu.

Tatbikatta ayrıca Litvanya Hava Kuvvetleri’nin C27J Spartan nakliye uçağı, Dauphin ve Mi-8T helikopterleri, Scan-Eagle insansız hava araçları, NASAMS, RBS70 orta ve kısa menzilli hava savunma sistemleri ve Amerikan Avenger kısa menzilli mobil hava savunma sistemi yer alacak.

Tatbikat, diğer NATO tatbikatları Ramstein Alloy ve Ramstein Guard ile paralel olarak, 31 Mayıs-9 Haziran tarihleri ​​arasında Baltık ülkeleri ve Polonya toprakları hava sahasında eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here