METEKSAN Savunma ile yerleşik bir Kore firması, Güney Kore Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında, ikinci Yara Savunma Simülatörü projesini başlattı.

Yapılan anlaşma ile ikinci yara savunma simülatörü projesinde METEKSAN tasarım ve danışmanlık hizmeti sağlayacak.Güney Kore Cumhuriyeti ile 2017 yılında imzalanan anlaşma ile ilk Yara Savunma Sistemi 2019 yılında teslim edilmişti.

Yara Savunma yeteneği, denize hazır olma durumunun bir parçası olarak teknenin bütünlüğünü, dengesini ve manevra kabiliyetini sağlar.

Bu yeteneklere sahip olabilmenin en önemli unsuru ise personele istenen standartlara uygun yara savunma eğitimi sunmak için gerçekçi bir eğitim ortamı sağlamaktır. 

Simülatörümüz, gerçeğe yakın eğitim platformu ile dayanıklı, bakım ve idamesi kolay, çağdaş teknoloji tasarımı ile zorluk seviyesi ayarlanabilir, otomasyon kontrollü ve tam güvenli eğitim imkânı sağlar.

Gemi personeline yara savunmaya hazır olma açısından uluslararası standartlara ve denizcilik standartlarına uygun eğitimler geliştirme ve uygulama ortamı sunar. 

Kaynak: METEKSAN,Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here