Milli Savunma Bakanlığı, Bingöl’den Tatvan’a giden Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesildiğini, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 11’nin şehit olduğu, 2’sinin yaralandığını açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamı şöyle:

Helikopter ile irtibatın kesilmesi üzerine bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 11’nin şehit olduğu, 2 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Kaynak: MSB

Helikopter enkazından 4 personel yaralı çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here