Milli Savunma Bakanlığı, COVID-19 salgınıyla mücadelede kullanılmak üzere ABD’ye tıbbi sağlık malzeme götüren A400M Nakliye uçağının Washington’a ulaştığını açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, “Maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumların yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın ABD Başkanı Sn. Trump’a hitaben yazdıkları mektup da ABD’li yetkililere ulaştırılmak üzere Büyükelçimiz Serdar Kılıç’a teslim edildi.” ifadelerini kullandı.

Nakliye uçağının ABD Dışişleri Bakanlığında Avrupa ve Avrasyadan sorumlu Bakan Yardımcısı Vekili Büyükelçi Philip Reeker, ABD Hava Kuvvetleri Bölgesel Direktörü Hv.Plt.Tuğg. Mathew Isler, Büyükelçimiz Sayın Serdar Kılıç ve Askeri Ataşemiz Hv.Plt.Tuğ. Kadircan Kottaş karşıladı.

Millî Savunma Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan sağlık malzemeleri; maske, yüz koruyucu siperlik, N95 maske ve tulumdan oluşuyor. 

Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait uçak ile daha önce İspanya, İtalya, İngiltere, Sırbistan, Kosova, Bosna Herkes, Kuzey Makedonya, Karadağ, Libya ve Somali’ye de sağlık malzemeleri ulaştırılmıştı.

Kaynak: MSB 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here