Yerli ve Millî Teknoloji İle Güçlenen Mehmetçiğin Yaşam Sergisinde Üs bölgesinin silah, mühimmat, teçhizat ve optik malzemeleri ile giysi, yiyecek ve yaşam malzemeleri sergilendi. Kaynak: MSB

Türk Silahlı Kuvveteleri’nin terörle mücadele kapsamında kullandığı silah, teçhizat ve yaşam malzemeleri Ankara’daki Kara Havacılık Komutanlığı’nda sergilendi.

Sergide, emniyet kuşağı, araç park alanı ve yaşam destek ünitesinin bulunduğu üs bölgesi birebir Kara Havacılık Komutanlığının içinde inşa edildi.

Sergide Bakanlık tarafından üretilen engel ve tahkimat malzemeleri ile balistik korumalı nöbet kulübe ve kulelerinin bulunduğu dış emniyet bölümünde, tehdit ve saldırılara karşı koruma sağlamak amacıyla içerisinde kum, moloz, çakıl ya da toprak doldurulabilen bariyerlerin yer aldığı “akordiyon engel sistemi” tanıtıldı.

Aynı bölümde “Lego” diye tabir edilen, harç kullanılmadan birbirine geçme taşlarla yapılan 4,5 metre yüksekliğindeki iki katlı balistik kule, 2,4 metre yüksekliğindeki monoblok nöbet kulübesi, 5 bin ton hacmi bulunan akaryakıt ikmal römorku ve mevzi bunker yer aldı.

Üs bölgesinin üçüncü bölümünde ise silah, mühimmat, teçhizat ve optik malzemeleri ile giysi, yiyecek ve yaşam malzemeleri sergilendi.

Kaynak: MSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here