NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı Ramstein Dust II-2022 (RADU II-22) tatbikatı kapsamında NATO envanterine giren NATO DDR (İntikal Edebilir Hava Savunma Radarı) 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında (Konya) gerçekleştirilen Uluslararası Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi ile ilişkilendirilerek ilk defa bir NATO ülkesine intikal etti.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında, ” Türkiye’de Uluslararası Anadolu Kartalı-2022 Eğitimi ile ilişkilendirilerek icra edilen NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı olan Ramstein Dust-II 2022 kapsamında, NATO envanterine giren NATO DDR (İntikal Edebilir Hava Savunma Radarı) ilk defa bir NATO ülkesine intikal etti. ” ifadeleri yer aldı.

NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı Ramstein Dust II-2022 (RADU II-22) 20-28 Haziran 2022 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştiriliyor.

RADU Tatbikatı; Hava Harekâtı uygulama usulleri açısından benzersiz bir eğitim imkânı sunan ve 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında (Konya) gerçekleştirilen Uluslararası Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi ile ilişkilendirilerek icra ediliyor.

DARS; Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi kapsamında NATO AWACS, Millî Havadan Erken İhbar ve Kontrol uçaklarımız ve Millî Kontrol İhbar Merkezlerimiz ile birlikte ana Hava Komuta ve Kontrol unsurlarından biri olarak tatbikat süresince görev yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here