Savunma Sanayii Başkanlığı, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG ANADOLU’nun envantere giriş öncesinde test faaliyetleri kapsamında Deniz Kabul Testlerine başladığını açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ” Artık geri sayıma geçtik! #ANADOLU gemimizde projenin son aşaması olan Deniz Kabul Testlerine başladık ve çeşitli sistemler için testler icra ediyoruz. Doğrulama ve sertifikasyon faaliyetlerinden sonra envantere alacağımız ANADOLU’yla denizlerdeki gücümüze güç katacağız.” ifadelerini kullandı.

TCG ANADOLU’nun liman test hazırlıkları için cep rıhtımına Şubat 2020’de alınmıştı.

HAVELSAN’ın tasarladığı Gemi Bilgi Dağıtım Sistemi’nin (GBDS) Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG ANADOLU’ya monte edilmek üzere Haziran 2020’de teslim etti.

Milli Savunma Bakanlığı, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemimiz ANADOLU için hazırlıklar kapsamında Amfibi Görev Grup Komutanlığının Harekâta Hazırlık Eğitimlerinin devam ettiğini açıklamıştı.

Sedef Tersanesi tarafından inşası gerçekleştirilen TCG Anadolu’nun yapım ve tasarım çalışmaları 2014’de başladı. İlk kaynak töreni, 30 Nisan 2016’da gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here