Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda IDEF’21’in ikinci gününde iki önmeli anlaşmaya imza atıldı.Sahil Güvenlik Komutanlığı ile SAHİL-NET Projesi, Savunma Sanayii Başkanlığı ile Artırılmış Gerçeklik Projesi imza törenlerini gerçekleştirildi.

IDEF’21 kapsamında düzenlenen imza törenine SSB Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir ve HAVELSAN yetkililer katıldı.

İmzalanan sözleşmeyle, Sahil Güvenlik Karargâhı ile bağlı Bölge ve Grup Komutanlıkları arasında Sahil-NET kurumsal ağı oluşturulacak. Bu ağ ile hem kurum içi haberleşme alt yapısı tesis edilecek hem de dış kurumlar ile bağlantı sağlanacak.

HAVELSAN’ın geliştirdiği Milli Kurumsal Kaynak Yönetimi Sistemi HAVELSAN KOVAN ürün ailesi desteği ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın insan kaynakları, finans ve lojistik gibi süreçlerinin uçtan uca güvenilir, kolay ve izlenebilir olarak gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

HAVELSAN KOVAN yazılımı, kamu kurumlarının, askeri kurumların ve özel sektörün iş süreçlerinin bütünleşik bir sistem altında güvenilir, kolay ve izlenebilir olarak yürütülmesini sağlıyor.

Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir SAHİL-NET sözleşmesini imzaladı

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK PROJESİ

Savunma Sanayii Başkanlığı ile HAVELSAN arasında Artırılmış Gerçeklik Projeleri’ne ilişkin protokol imzalandı.

İmza törenine İsmail Demir’in yanı sıra HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sami Tüfekçi ve ilgili paydaşların yetkilileri katıldı.

Artırılmış gerçeklik, günümüz muharebe ortamında sahada avantaj sağlayan bir teknolojidir. Hem maliyet azaltma yönünde hem de eğitimleri ve uygulamaları en gerçekçi şekilde yapmak açısından önemli katkı sağlayacak.

Törende konuşan SSB başkanı İsmail Demir, ” Bugün aslında 2 adet artırılmış gerçeklik projesi imzalıyoruz. İlkini HAVELSAN ile imzaladığımız bu projede, mayın ve el yapımı patlayıcı tespit/imha ve muharebe destek hizmeti kapsamında bakım ve onarım faaliyeti gerçekleştiren personelin artırılmış gerçeklik teknolojisiyle kurumsal farkındalığının ve görev etkinliklerinin artırılmasını hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here