Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Libya’ya gitti.

Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi ilk olarak Libya Savunma Bakanlığına geçti. Akar, Libya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş tarafından askerî törenle karşılandı.Libyalı mevkidaşı Selahaddin Nemruş ile baş başa görüşme gerçekleştiren Akar, daha sonra heyetler arası görüşmeye başkanlık etti.

Libya’daki heyetler arası görüşmede konuşan Akar, “Siz burada ne kadar rahat, güçlü ve huzurlu olursanız biz de Türkiye’de kendimizi o kadar rahat ve huzurlu hissederiz” dedi.

Akar ve beraberindeki heyet, Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Halid Ammar El Meşri ile bir araya geldi.

TSK Komuta Kademesi ile birlikte Libya’da bulanan Bakan Hulusi Akar, Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa ile bir araya geldi. Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa ile görüşmesinde Libya’nın 24 Aralık’ta kutladığı Bağımsızlık Günü’nü tebrik ederek, “Büyük işler başardınız, inşallah bunların tamamını getirip Libyalı kardeşlerimiz huzur, güven ve barış içinde yaşamayı sürdürecek” dedi.

Kaynak: MSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here