Haluk Görgün, Savunma Sanayii Başkanlığı görevini İsmail Demir’den devraldı. Görgün, “Milli teknoloji hamlesi” hedefinde emin adımlarla ilerleyeceklerini belirtti.

Görgün, göreve atanmasının ardından yaptığı konuşmada milli teknoloji hamlesine devam edeceklerini vurguladı. Savunma sanayinin ülkelerin kaderini belirleyen önemli bir noktada olduğunu ifade eden Görgün, savunma sanayi ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisinin büyük bir gelişme kaydettiğini ve bu başarıları dünyayla paylaşmaya devam edeceklerini belirten Görgün, savunma sanayi ekosistemini büyütme ve geliştirme konusundaki kararlılıklarının devam edeceğini vurguladı.

İsmail Demir ise konuşmasında çalışma arkadaşlarına ve sektördeki paydaşlara teşekkür etti. Görevi Haluk Görgün’e devretmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Demir, ona başarılar diledi.

Demir, bayrak yarışında her oyuncudan daha hızlı koşmalarını beklediklerini ve yeni dönemde savunma sanayi sektörünün Türkiye’nin gururu olmaya devam edeceğine inandıklarını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here