Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Uluslararası Savunma ve Askeri Endüstrileri Fuarı ‘EDEX 2018’ kapılarını bugün ziyaretçilere açtı.Fuarın açılışını Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi yaptı.

Fuara 41 ülkeden askeri endüstriler uzmanlaşmış 373 firma ve 57 resmi heyet katılıyor. Mısır ve Afrika kıtasında türünün ilk örneği olarak gösterilen fuarda en son uluslararası sistemler ve ilgili teknolojiler sergileniyor.

Etkinlik, dünyanın en büyük askeri ve güvenlik fuarlarını organize eden Clarion International ile işbirliği içinde düzenleniyor.

Rusya fuara bir çok askeri teçhizat ile katılıyor, S-400 füze savunma sistemi, savaş uçakları, helikopterler, tanklar ve diğer silahları fuarda sergiliyor.Yak-130 eğitim uçağı, süper manevra kabiliyetli Su-35, yüksek irtifa avcı uçağı MiG-29M/M2 ve Mi-17, Mi-26, Mi-28NE, Mi-35, Ka-52 helikopterleri fuarda ziyaretçiler ile buluşacak.

Rusya hava savunma sistemleri ile dikkat çekiyor, S-400 Triumph hava savunma füze sistemleri, Tor-M2E, Pantsir-S1 ve Buk-M2E yer hava Füzesi (SAM) fuarda sergileniyor.

Ayrıca Igla-S, Verba MANPADS, T-90MS ana muharebe tankı, BMP-3 piyade savaş aracı, BMPT Terminator tank destek aracı, BTR-82A zırhlı personel taşıyıcı, Khryzantema-S ve Kornet -EATGM sistemleri, BT-3F zırhlı personel taşıyıcı, Karakurt-E gibi Rus askeri üretimleri fuarda görülebilecek.

Kaynak: Ajanslar,

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here