Savunma Sanayii İcra Başkanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepede toplantı. Görüşmede Elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.

Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından toplantıda alınan kararlar açıklandı. Açıklamada, “savunma sanayiindeki gelişmeler ele alınmış; TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik; elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.” ifadeleri yer aldı.

SSB’nin açıklaması şöyle devam etti: “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve güvenlik birimlerimizin son dönemde sınırlarımız içerisinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulanmıştır.

Kovid-19 kaynaklı salgın sürecinde savunma sanayimizin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve milli teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı ifade edilmiştir. Salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılık devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği dile getirilmiştir.

Türkiye, tam bağımsız savunma sanayii yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: SSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here