NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “İsveç ve Finlandiya, NATO’ya katılım için Türkiye ile mutabakata vardı. Türkiye’nin endişeleri giderilecek.” “Finlandiya ve İsveç, terörle mücadelede Türkiye’yle birlikte çalışacak ve dayanışma gösterecek.”

NATO Zirvesi’nin düzenlendiği Madrid’deki IFEMA Fuar Merkezi’ndeki imza törenine Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ve İsveç Başbakanı Magdalena Andersson katıldı.

TÜRKİYE İLE YUNANİSTAN ‘DOĞU AKDENİZDE KAZA RİSKİNİ AZALTMAK’ İÇİN MEKANİZMA KURUCAK

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de herhangi bir olay ya da kaza yaşanma riskini azaltmak için NATO nezdinde teknik görüşmelere başlama konusunda uzlaştıklarını açıkladı.

Yunanistan ve Türkiye, değerli müttefiklerimiz ve NATO da ortak güvenliğimizi etkileyen her türlü konunun görüşülmesi için önemli bir platform olduğunu vurgulayan Stoltenberg, ” Yunanistan ve Türkiye liderleriyle yaptığım değerlendirmelerin ardından iki müttefik, Doğu Akdeniz’de herhangi bir olay ya da kazanma riskini azaltmak amacıyla askeri gerilimin düşürülmesini sağlayacak mekanizmalar kurulması için NATO nezdinde teknik görüşmelere başlama konusunda uzlaştı.” ifadelerini kullandı.

.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here