Tayvan Silahlı Kuvvetleri, Çin ordusunun olası bir amfibi harekatını simüle eden bir tatbikat gerçekleştirdi.

Tatbikat, Çin kuvvetlerinin bir saldırı durumunda Tayvan’a karşı kullanılabilecek bir potansiyel çıkarma noktası olarak listelenen Sizhiwan plajında gerçekleştirildi.

Ordu yetkilileri, savunma birimlerini konuşlandırmak için kullanılan bölgeleri gözden geçirme imkanı bulduklarını açıkladı.

Tatbikat, Kaohsiung kıyısı açıklarında bir Chung Ho sınıfı tank çıkarma gemisinden gönderilen üç AAV-7 amfibik çıkarma aracının katılımıyla başladı. Araçlar, Özel Kuvvetlerin botları tarafından korundu. Kaohsiung Limanı’nın kuzeyindeki Sizhiwan plajına çıkan ilk amfibik araç, plajdaki mayınları ve diğer engelleri kaldırmak için MK154 mayın temizleme fırlatıcısını kullandı.

Yetkililer, Sizhiwan’da gerçekleştirilen ilk çıkarma tatbikatı olduğunu belirtti. Tatbikat, Tayvan’ın silahlı kuvvetleri tarafından birliklerin konuşlandırılmasını daha iyi planlamak ve Çin kuvvetlerinin amfibi saldırılarını gerçekleştirme olasılığını ortadan kaldırmak için gerçekleştirildi.

Aynı senaryo, Temmuz ayının sonlarında Çin kuvvetleri tarafından bir çıkarma saldırısı senaryosunda potansiyel bir saldırı noktası olarak da listelenen Jhibben plajında gerçekleştirildi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here