TCG Anadolu İlk Kez NATO Tatbikatında!

0
59
Neptune Strike 24-1, TCG ANADOLU, TCG BUYUKADA ve TGC SALIHREIS, ve Fransız Donanmasından FS SOMME ile İyon Denizi'nde devriye geziyor..

TCG ANADOLU, TCG SALİHREİS ve TCG BÜYÜKADA’dan oluşan ANADOLU GÖREV GRUBU, 26 Nisan 2024 tarihinde İyon Denizi’nde gerçekleştirilen eğitimleri tamamlayıp, NATO çatısı altında 26-30 Nisan 2024 tarihleri arasında NEPTUNE STRIKE 24.1 faaliyetine iştirak ediyor.

ANADOLU GÖREV GRUBU’nda Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de görev yapıyor.

Faaliyetler kapsamında TCG ANADOLU’ya ziyaret gerçekleştiren SNMG-2 Komutanı Tuğamiral Yannick Bossu ve SNMG-2 karargâhında görevli personele de brifing verildi.

Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu, ilk kez NATO tatbikatına katılıyor. Türk Donanması’nın amiral gemisi ve ANADOLU Görev Gücü, İttifak üyeleriyle koordinasyonu geliştirirken ulusal komuta altında seyredecek. İspanyol ve Türk deniz piyadeleri ilk kez Avrupa sahillerine birlikte çıkarak NATO’nun amfibi kabiliyetlerini ve birlikte çalışabilirliği test edilecek.

Neptune Strike 24-1 tatbikatı, NATO Deniz Vurucu ve Destek Kuvvetleri (STRIKFORNATO) bünyesinde gerçekleştiriliyor. 11 Müttefik ülkeden gemiler ve İttifak’ın dört bir yanından gelen uçaklar, Neptune Strike tatbikatına katılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here