TEKNOFEST 2021: Türkiye ve Azerbaycan uçakları selamlama uçuşu gerçekleştirdi

0
640

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) 2021 öncesi Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar ile Azerbaycan Hava Kuvvetlerine ait MIG-29 uçakları İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

İstanbul Boğazı üzerinde gerçekleştirilen uçuş, vatandaşlar ve turistler tarafından kentin birçok noktasından izlendi.

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olarak ön plana çıkan organizasyon yarın kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Festival kapsamında Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından hazırlanan “Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii” başlıklı zaman tüneli” ziyaretçilerle buluşuyor.Kurulan zaman tüneli, Türk savunma sanayiine ilişkin gelişmeleri MÖ 3. yüzyıldan günümüze bir zaman çizelgesi hâlinde sunuyor.

İlki 2018’de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen etkinlikler ve söyleşiler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here