Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı ve DROPS- Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı muayene ve kabul faaliyetleri tamamlandığı açıklandı. 

Millî Savunma Bakanlığının faaliyetlerine ilişkin Haftalık (2 Mayıs 2024)  Basın Bilgilendirme Toplantısından konuşan Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, “Kara Kuvvetleri Komutanlığımızca, muhtelif miktarda “NEFER” Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) ile DROPS aracının muayene ve kabul faaliyetleri tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı. 

Ayrıca Aktürk, “Yine İstanbul Tersanesi Komutanlığımız tarafından güncel teknolojiye uygun olarak kapsamlı tadilat, modernizasyon ve onarımı tamamlanan Denizaltı Kurtarma Çanı deniz testlerinden başarıyla geçmiştir ” sözlerini ekledi. 

MAYIS AYINDA GERÇEKLEŞECEK ÖNEMLİ PROGRAMLAR 

– 3-27 Mayıs tarihleri arasında İtalya’da MARE APORTO-POLARIS/ITALIAN MINEX,

– 6-16 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da Yıldırım Seferberlik,

– 6-17 Mayıs tarihleri arasında Konya’da Uluslararası Anadolu Ankası ile,

– 7-18 Mayıs tarihleri arasında DENİZKURDU-II Tatbikatları icra edilecektir.

– 2-7 Mayıs tarihleri arasında Fransa Deniz Kuvvetlerine ait FS SURCOUF gemisi Antalya’ya liman ziyareti gerçekleştirmektedir.

– Deniz Müzeleri ile Türk deniz tarihinin tanıtılması, denizciliğin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması kapsamında liman ziyaretlerine devam eden TCG NUSRET müze gemimiz, 3 Mayıs’ta Kaş, 6 Mayıs’ta Alanya ve 9-10 Mayıs tarihlerinde Girne/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne liman ziyaretleri icra edecektir. Gemimize tüm halkımız davetlidir.

TCG KINALIADA KORVETİ JAPONYA İNTİKALİ DEVAM EDİYOR 

Türkiye-Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100’üncü, ERTUĞRUL fırkateyninin Japonya seyrinin 134’üncü yıl dönümü kapsamında, 20 ülke 24 liman ziyareti gerçekleştirecek olan TCG KINALIADA korvetimiz Mogadişu’nun ardından 30 Nisan’da Maldivler’e ulaşmıştır.

TCG KINALIADA korvetimiz, bugün de bir sonraki liman olan Bangladeş’e doğru seyre başlayacak ve Japonya intikaline devam edecektir.

Kaynak: MSB

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here