TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilmiş olan Türkiye’nin ilk milli hava-hava füze sistemi ailesi GÜKTUĞ, IDEF 2019 fuarında sergileniyor.

IDEF 2019 fuarında TÜBİTAK SAGE, TSK envanterine girmiş olan ürünleri ve yakın gelecekte tamamlanması planlanan çalışmalarını katılımcılarla buluşturdu.

Fotoğraf: Hakan Kılıç

Türkiye’nin ilk milli hava-hava füze sistemi ailesi GÖKTUĞ, ilk milli seyir füzesi ailesi SOM, ilk milli hassas güdüm kiti ailesi HGK, ilk milli kanatlı güdüm kiti ailesi KGK ve İHA’lardan atılabilen minyatür mühimmat BOZOK IDEF 19’da sergileniyor.

Ayrıca TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilmiş ve askeri standartlarda kalifiye olmuş yerli ve milli alt bileşenlerden olan ataletsel ölçüm birimi “ATLAS”, küresel konumlandırma sistemi alıcısı “KÂŞİF”, küresel konumlandırma sistemi anteni “SG-Konum” ilk kez katılımcılara gösteriliyor.

İlk defa TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve yer altı hedeflerine karşın etkin bir şekilde kullanılan sığınak delici bomba ailesinin iki yeni üyesi SERT-82 ve SARB-83 lansman ürünleri olarak ilk defa IDEF 19’da tanıtılıyor.

Kaynak: C Savunma, TÜBİTAG SAGE,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here