NATO standartlarında Mobil Hastane sistemleri üreten SDI Global LLC AŞ, Romanya’da yeni tip koronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında faliyet gösterecek 13,2 milyon avroluk sahra hastanesi ihalesi kazandı.

Romanya’da Koronavirüs mücadelesinde faaliyet göstercek sahra hastanesi yapımı için açılan ihaleyi 4 firma arasından Türk şirketi SDI Global LLC AŞ kazandı.

Sahra hastanesi 250 ve üstü yatak kapasiteli, 103 yoğun bakım yatağı, 143 yarı yoğun bakım yatağı, 5 triyaj, 5 acil yatağının yanı sıra, radyoloji odası, laboratuvar, ameliyathane gibi bir hastanede olması gereken birimler yer alacak.

SDI Global LLC AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Çolak, Romanya’dan sonra 2 Avrupa Birliği ülkesiyle toplam 33 milyon ve 3 Orta Doğu ülkesiyle de 28 milyon olmak üzere toplamda 61 milyon avro değerinde anlaşmalar imzalayacaklarını belirtti.

SDI Global LLC AŞ Sahra Hastanesi inşaası
………………………………………………..

Adnan Çolak konuşmasına şöyle devam etti: “Maalesef mevcut hastane yapıları virüsün yayılmasında çok etkili oluyor. Geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde ortam, oluşabilecek her çeşit partikül veya virüsten sürekli arındırılıyor. Böylelikle virüs yayılımı minimize edildiğinden tedavi çok daha hızlı ve verimli gerçekleşiyor.”

Çolak, COVID-19 ile ilgili, dünyadaki mevcut hastane yapılarından bağımsız yoğun bakım ve morg sistemleri de kurduklarını bildirdi.

Kaynak: SDI Global LLC, Ajanslar, AA,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here