Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve beraberindeki heyet, Irak’a gerçekleştirdikleri ziyarette uzun vadede iş birliği ve çeşitli alanlarda ortak çalışma imkanlarını masaya yatırdı.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta yaptığı temaslar sonrası Irak Savunma Sanayisi Başkanı Muhammed Derraci ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Savunma sanayii şirketlerimizin temsilcileriyle Bağdat ziyarette bulunduklarını söyleyene Demir, “Ülkemiz ile Irak arasındaki işbirliğini artırmak için önemli temaslar gerçekleştirdik. Mevkidaşım Muhammed Derraci’ye ve heyetine samimi konukseverlikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

Demir, Savunma sanayisi alanı da bunlardan birisi olacak. Irak’ta barış ve istikrar alanında atılan adımlara destek olacağız. Burada yaptığımız görüşmeler uzun vadede iş birliği ve çeşitli alanlarda ortak çalışmalara vesile olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den Irak’a teknoloji aktarımı konusunda anlaştıklarını belirten, Irak Savunma Sanayisi Başkanı Muhammed Derraci, Irak’ta hafif silah ve mühimmat ile uçak takip sistemleri üretimi yapılacağını söyledi.

Derraci, güçlerimizin sınır ve terör operasyonlarını izlemek için güvenlik takip balonları üretimi için de ortak mutabakat zaptı imzaladıklarınıda sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here