MMU Gömülü Eğitim Sistemlerini Geliştirmek İçin TUSAŞ ve HAVELSAN Arasında “HAVELSAN ile KAAN Eğitim Sistemleri Sözleşmesi” İmzalandı

TUSAŞ ve HAVELSAN, MMU gömülü eğitim sistemlerini geliştirmek amacıyla önemli bir adım attı ve “HAVELSAN ile KAAN Eğitim Sistemleri Sözleşmesi”ni imzaladı. 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’23) kapsamında gerçekleştirilen bu anlaşma ile, KAAN MMU’nun uçtan uca tüm eğitim sistemlerinin ana sorumluluğu HAVELSAN’a geçti.

Geliştirilecek olan Gömülü Eğitim Sistemi, KAAN MMU pilotlarının uçarken dahi eğitim alabilmesini sağlayacak önemli bir adımdır.

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Dünyada Live, Virtual, and Constructive olarak adlandırılan bu kavramlarla uyumlu olarak, sahip olduğumuz tecrübe ve kabiliyetlerle KAAN MMU’nun eğitim sistemlerini uçtan uca geliştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ise KAAN’ın yıl sonuna kadar uçmaya başlayacağını ancak öncesinde test pilotlarının, HAVELSAN’ın mühendislik simülatörüyle uçuş kalitesini test edeceğini belirterek, “KAAN, ülkemizin bekası için önemli bir uçak ve bir sistemdir. Stratejik bir varlıktır ve stratejik partneri de HAVELSAN’dır.” şeklinde değerlendirme yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here