TÜYAP Fuarcılık 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF’21 için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü açıkladı. Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek fuar 5-28 Mayıs 2021 tarihleri arasında ziyaretçilerine kapılarını açacak.

IDEF’21, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, TSKGV yönetim ve sorumluluğunda ,Tüyap Fuarcılık organizatörlüğünde düzenleniyor.

IDEF’21’de her yıl olduğu gibi bu yıl da, ülkelerinin savunma tedarikinden sorumlu makamları ağırlanarak, uluslararası iş birlikleri sağlanacak. Bu yıl da mütekabiliyet esasına dayalı olarak, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlıları ile Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan heyet davetlerine 63 ülkeden 105 heyetin katılımı kesinleşti.

Ayrıca DEF’21’e 24 Bakan katılacağını bildirirken, 7 Genelkurmay Başkanı ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı, 20 Kuvvet Komutanı, 5 Emniyet Genel Müdürü ve Müsteşar seviyesinde üst düzey yetkililer yer alıyor.

IDEF, her yıl daha da büyüyen bir fuar. Bu yıl da yine eski katılımcılar aynı şekilde fuarda yerlerini aldılar. Bunun yanı sıra yeni katılımcılar da yerlerini almaya devam ediyorlar. Fuara 1 ay kaldı ve satışlar tamamlanarak kapanmak üzere.Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi hazırlıklarını tamamladı ve IDEF için gerekli tüm düzenlemelerin yapılmasına başlandı. 17 Mayıs itibari ile katılımcılar hazırladıkları stantlarının montajına başlayacak.

Salgın tedbirleri doğrultusunda, fuar alanında aynı anda bulunabilecek kişi sayısında gidilen kısıtlamalara bağlı olarak, fuara yalnızca savunma sanayii profesyonelleri ziyaretçi olarak kabul edilecek. Geçtiğimiz IDEF fuarlarında da olduğu gibi protokol günü şeklinde kurgulanan birinci gün, fuar ziyarete kapalı olacak. Ziyaretçiler, yalnızca ön taleplerini iletirken seçtikleri gün fuarı ziyaret edebilecek. Bu uygulama, katılımcılar için de benzer bir şekilde planlandı ve onlar da her gün için alanda bulunacak kişilerin atamasını önceden yapacak.

Fuar alanında sürekli olarak yoğunluk kontrolleri yapılacak ve alana girişler, bu kontroller doğrultusunda sağlanacak. Buradan hareketle ziyaretçilerin alana girişlerde beklemesi gerekebileceği öngörüsü ile 2.900 metrekarelik bir bekleme alanı hazırlandı.  IDEF’21 fuarında ziyaretçiler,  sosyal mesafe kuralına uygun olarak hazırlanan giriş sistemi ve 2 büyük kontrol noktasından geçerek ile alana giriş yapabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here