Koluman A.Ş. tarafından yürütülen 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç (DROPS) Projesi kapsamında ilk araçların teslimatı gerçekleştirildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan proje kapsamında 70 adet araç, 70 adet Konteyner Taşıma Platformu, 195 adet 1CC 20 Feet Konteyner ve 40 adet ZMA/ZPT Taşıma Platformu tedarik edilmesi planlanmaktadır. Bu teslimatların 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir.

Proje hakkında değerlendirmede bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN,”“Zırhlı araçların, tankların ve mühimmatların harekât bölgesine taşınması, kumanda merkezleri ve benzeri yapıların istenen yerlere götürülmesi ve zarar görmüş araçların kurtarılması amaçlarıyla geliştirilen Derman’ın ilk teslimatını gerçekleştirdik.” dedi.

Bu araçların Kara Kuvvetleri Komutanlığının sahadaki gücüne güç katacağına inandıklarını belirten GÖRGÜN, 8×8 tekerlekli, yüksek balistik korumalı ve dik ve eğimli şartlarda yüksek hareket kabiliyetine sahip olduğunu söyledi. 

Savunma Sanayii Başkanlığı ile Koluman Otomotiv arasında 8×8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç Projesi kapsamında Derman 8×8 Zırhlı Lojistik Destek Araçları’nın tedariki için sözleşme 26 Ekim 2021’de imzalanmıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here