ABD Deniz Piyadeleri orta menzilli tehditleri engellemek için Demir Kubbe fırlatıcıları ve ekipmanlarını Müşterek Hafif Taktik Araca (JLTV) entegre etme ve seyir füzeleri engelleme olasılığını inceliyor.

Deniz Piyadeleri, İsrail’in Rafael tarafından üretilen Demir Kubbe sistemini taktik bir araçta mobil olarak tasarlamayı planlarken, aynı zamanda seyir füzelerini durdurabilecek hale getirmek için çalışmalar yürütüyor. Testlerden iyi netice alınması halinde, Deniz Piyadeleri bu sistemi 2022’de kullanmayı düşüneceği bildirildi.

Geçen ayın ortasında bu alanda başarılı bir test gerçekleştirilmesinin ardından, bir prototipin geliştirilmesi için yeşil ışık yakıldığı belirtildi.

Sistem iki ana bölümden oluşuyor, komuta ve kontrol sistemi ile entegre bir Müşterek Hafif Taktik Aracı (JLTV) ve Tamir füzesi için bir savaş yönetim kontrol sistemi.Demir Kubbe’nin hem mobil olması hem de seyir füzeleri de dahil olmak üzere çeşitli tehditleri önlemeye uygun olması için araçların arkasına kurulacak. Ayrıca ABD Deniz Piyadeleri tarafından kullanılan yeni nesil AN / TPS-80 Kara / Hava Görevi Odaklı Radarların, Demir Kubbe sistemine entagrasyonu üzerinde çalışılıyor.

Yeni nesil AN / TPS-80 Kara / Hava Görevi Odaklı Radarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here