ABD Kongresi'nin yakınındaki bir polis kontrol noktasın yapılan saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Araçla barikata çarpan saldırgan da vurularak öldürüldü.

ABD Kongresi’nin yakınındaki bir polis kontrol noktasın yapılan saldırıda bir polis hayatını kaybetti. Araçla barikata çarpan saldırgan da vurularak öldürüldü.

Kongre polis müdürü, olayın bir saldırı olduğunu doğruladı ve saldırıda yaralanan bir polisin daha hastanede tedavi altında olduğu belirtildi.

Şüphelinin araçtan elinde bıçakla çıktığı ve uyarılara karşın bıçağı indirmediği kaydedildi. Kongre polisinin silahla şüpheliyi vurduğu da açıklandı.

Hayatını kaybeden polis memurunun bıçakla mı yoksa araçla çarpma sonucu mu hayatını kaybettiği söylenmedi.

Amerikan haber ajansı AP’ye bilgi veren iki güvenlik yetkilisi, aracını polislerin üzerine süren ve daha sonra aracından indiğinde elinde bıçak olduğu görülen sürücüye ateş açıldığını söyledi. Yaralanan şüphelinin daha sonra kaldırıldığı hastanede öldüğü haberi geldi.

Şüphelinin neden Kongre polisine yönelik böyle bir saldırıda bulunduğunun şu aşamada bilinmediği belirtiliyor.

Yaşanan olayda bir polis memurunun hayatını kaybetmesinin ardından ABD Kongresi’nde bayrakların Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin talimatı üzerine yarıya indirileceği kaydedildi.

Kaynak: VOA, BBC Türçe

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here