Boeing, ESG Elektroniksystem- und Logistik-GmbH ve Lufthansa Technik  Alman Donanması’nda envantere girecek P-8A filosuna bakım ve eğitim alanlarında destek sağlayacak üç taraflı bir anlaşma imzaladı. 

Yeni anlaşma ile Boeing, ESG ve Lufthansa Technik, Alman Donanması  P-8A uçaklarının idame programını yürütmekten sorumlu ekip olacak.

Boeing Kıdemli Direktörü Indra Duivenvoorde, ” ESG ve Lufthansa Technik ile ortaklığımızı, Alman müşterimizi ve Alman Donanmasının operasyonel ihtiyaçlarını en iyi şekilde desteklememizi sağlayacak üç taraflı bir anlaşmayla genişletiyoruz..” dedi.

Yeni anlaşma, 2021’de ESG ve Lufthansa Technik ile ayrı ayrı imzalanan iki ayrı Mutabakat Zaptı’na dayanıyor. Üç taraflı anlaşma, her şirketin Alman P-8A programındaki rolüne ilişkin ek ayrıntıları özetliyor.

Lufthansa Technik Özel Uçak Hizmetleri Başkan Yardımcısı Michael von Puttkamer, “ Üç şirket birbirini mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu uçağın tüm yaşam döngüsü boyunca mümkün olan en iyi hizmet seviyesini sunmamızı sağlıyor.. ” ifadelerini kullandı.

Anlaşma ile Almanya’da 250 kişiye kadar istihdam sağlayacağı tahmin ediliyor.

Boeing P-8A Poseidon uçakları Almanya’ya ilk teslimatları 2024’te gerçekleşmesi planlanıyor. Teslim edilen veya hizmette olan yaklaşık 150 uçakla dünya çapında konuşlandırılan P-8A, küresel denizaltı karşıtı savaş, istihbarat, gözetleme ve keşif ve arama-kurtarma operasyonları için tasarlanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here