Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Bin Yaakob, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. (MKE) ziyaret etti. Malezya Başbakanın ikinci durağı Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’ye (TUSAŞ) oldu.

MKE’ye gelişinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MKE İcra Kurulu Başkanı Yasin Akdere tarafından karşılanan İsmail Sabri, Türk savunma sektörünün projeleri hakkında bilgi aldı.

Ayrıca ziyarette, Bilim Teknoloji Bakanı Datuk Seri Dr Adham Baba, Dışişleri Bakanı Datuk Seri Saifuddin Abdullah, Hava Kuvvetleri Komutanı General Tan Sri Mohd Asghar Khan Goriman Khan ve Ordu Komutanı General Tan Sri Zamrose Mohd Zain de hazır bulundu.

Malezya Başbakanı İsmail Sabri, MKE ziyaretinin ardından Bakan Akar ile birlikte Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’ye (TUSAŞ) geçti.

İsmail Sabri Bin Yaakob, TUSAŞ’da Genel Müdür Temel Kotil tarafından karşılandı. TUSAŞ’ın projeleri hakkında bilgi alan Malezya Başbakanı İsmail Sabri, GÖKBEY ve T129 ATAK helikopterleri ile HÜRKUŞ uçağı ve İnsansız Hava Aracı ANKA’nın uçuş gösterisini seyretti.

Türkiye ile Malezya arasında ‘Savunma’ anlaşmaları imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub’un ortak basın toplantısı öncesinde anlaşmalara imza atıldı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) ve Malezya Sanayi Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu Arasındaki Niyet Beyanı’nı TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ile Malezya Sanayi Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Tacüddin Ali imzaladı.

TUSAŞ ile NS Corporation Arasındaki Mutabakat Muhtırası’na TUSAŞ Genel Müdürü Kotil ile NS Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Rafi bin Malek imza attı.

Makine ve Kimya Endüstrisi A.Ş. (MKE) ile MA Analytics Arasında Mutabakat Muhtırası, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere ile MA Analytics Genel Müdürü Rasyad Anwar tarafından imzalandı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Malezya Sanayi Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu Arasındaki İşbirliği Mutabakat Muhtırası’na TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Malezya Sanayi Hükümet Yüksek Teknoloji Grubu Eş-Başkanı Dr. Zakri Abdulhamid imza attı.

Malezya Başbakanı İsmail Sabri, MKE ziyaretinin ardından Bakan Akar ile birlikte Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’ye (TUSAŞ) geçti.

Malezya Başbakanı Yab Dato Sri İsmail Sabri Bin Yaakob, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Makine Kimya Endüstrisi A.Ş. (MKE) ziyaret etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here