ASELSAN tarafından AVITECH’21 Aviyonik Çalıştayı Ankara’da gerçekleştirildi. Çalıştaya katılan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, aviyonik şirketinin kurulmasının, bunun da ana oyuncularının bu sektördeki iki ya da üç oyuncunun olması gerektiğini söyledi.

AVITECH’21 Aviyonik Çalıştayına Savunma Sanayii Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, ASELSAN ve sektörde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Çalıştayda konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Aviyonik alanında yapılan gelişmeler gayet memnuniyet verici.” olduğunu söyledi.

Aviyonik alanında gelecekte şirketlerin kendi birimleri arasında ve şirketlerin arasında koordinasyonu sağlamakla ilgili zaman zaman aksamalar yaşandığını söyleyen Demir, “bir aviyonik şirketinin kurulmasının, bunun da ana oyuncularının bu sektördeki iki ya da üç oyuncunun olması gerektiğini ve bunun faydalı olabileceğini tavsiye olarak vurgulamak istiyorum.” dedi.

Demir, “Bünyelerdeki çeşitli kabiliyetlerin yok olması, azaltılması değil, tam aksine bir sinerji oluşturularak yol haritası oluşturmanın önemli olduğunu..” sözlerini ekledi.

Çalıştay kapsamında “bir fikir birliği, bir beyin fırtınası oluşturmak için bir ortam sağlayacağını” belirten İsmail Demir, ” Bu ortamdan çok olumlu meyveler çıkacağını umuyor ve görüyorum. İnşallah bu çalıştayın sonunda tekrar sektördeki arkadaşlar ve bizler bir araya geldiğimizde, buradan çıkacak güzel fikirler ve adımlarla aviyonik alanındaki yürümemizi çok daha hızlı çok daha başarılı ve dünyada bazı ilkleri yapacak, teknoloji atılımlarını gerçekleştireceğimize inanıyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here