Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin (TSK), Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye’nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DAEŞ’e karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı 8’inci gününde devam ediyor.Ceylanpınar ilçesinin karşısında Resulayn kırsalında terör hedefleri  yoğun obüs atışlarıyla vuruldu.

Barış Pınarı harekatında ele geçirilen Resulayn ilçesinin doğu kırsalında bulunan YPG/PKK teröristlerine karşı operasyonlar sürüyor.

Suriye topraklarında yer alan Resulayn ilçesinin doğusundaki köylerde yuvalanan YPG/PKK’lılara karşı yürütülen operasyonlarda devam ediyor.Teröristler ile şiddetli çatışmalar yaşanırken hakimiyet alanı doğuya kayıyor. TSK ve MSO kurtarılan yerlerde arama tarama çalışmalarına devam ediyor.

Barış Pınarı harekatının başından bu yana şimdiye kadar İki ilçe merkezi, bir belde ve onlarca köy YPG/PKK’dan kurtarıldı.

Kaynak:NTV

Milli Savunma Bakanlığı’nın son açıklamasında, “Barış Pınarı Harekâtı’nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG’li terörist sayısı toplam 653 oldu” denildi.

RUS GÜÇLERİ KOBANİ KIRSALINDA

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlem Evi Rus güçlerin Fırat’ın doğusuna geçtiğini Kobani kırsalına vardığını duyurdu.

Rus askeri devriyesi

Ana unsurunu PKK’nın Suriye kolu YPG’nin oluşturduğu SDG’nin hafta sonu Şam yönetimi ile yaptığı anlaşmadan sonra Rus ve Suriye güçlerinin SDG’nin kontrolündeki alanda ilerleyişi sürüyor. Gözlem evine göre Suriye ordusundan sonra Münbiç’e giren Rus askerleri Fırat nehrinin doğusuna geçti. Türkiye sınırındaki Kobani kentinin dış sınırına kadar ulaştığı belirtildi.

Kaynak: Ajanslar, MSB,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here