ABD Deniz piyadeleri tarafından kullanılan 8×8 LAV-25 serisi tekerlekli zırhlı araça monte edilen ‘ Kamikaze Dron ‘ fırlatıcısının ilk kez fotoğrafları yayınlandı.

LAV-25 serisi tekerlekli zırhlı araç serisine dayayan yeni tasarım LAV-M’nin ilk fotoğrafı ABD Ordusunun Washington DC’deki yıllık ana konferansında ilk kez yayınlandı. Daha önce Çok Kutulu Fırlatıcı’nın (MCL) kara üzerinde düşük çözünürlüklü bir görüntüsü ortaya çıkmıştı.

İsrail firması UVision CEO’su Jim Truxel, UVision’un kısa süre önce, OPF-M programı kapsamında ABD Deniz Piyadeleri’ne Hero-120 havada dolaşan mühimmat ve çok kutulu fırlatıcı tedarik etmek için bir sözleşme imzaladığını söyledi.

UVision şirketi projenin parçası olarak Çok Kutulu Fırlatıcı’nın (MCL) farklı platformlara kurulacağınıda belirtti.

ABD Deniz piyadeleri Hero-120 ailesinin özel bir varyantını seçti. UVision firması, sekiz hücreli MCL’nin gezici mühimmatın herhangi bir versiyonunu atabileceğini, Hero serisinin Hero-30 gibi diğer üyelerinide kullanılabileceğini açıkladı. MCL’den önceden yüklenmiş fırlatma kutuları aracılığıyla mühimmat ateşlenebiliyor ve tüm fırlatıcılar kolayca yeniden yüklenebiliyor.

UVision firmasının Hero-30 Kamikaze Dronu

Sahadaki kuvvetlere operasyonel esneklik kazandıran HERO serisi havadan dolaşan mühimmat, Hero-120, Hero-30 ve Hero-400 farklı menzil ve kapasiteye sahip modelleri mevcut. Hero-120 görüş hattı veri bağlantısı kullanarak, 10 poundun biraz altında bir savaş başlığına ve maksimum 25 mil bir menzille 60 dakikaya kadar havada kalabiliyor.Deniz Piyadeleri’nin kullanacağı Hero-120 versiyonunda farklı olan yetenekler bilinmiyor.

LAV-25 serisi tekerlekli zırhlı araç serisine dayayan yeni tasarım LAV-M üzerine entegre edilmiş Çok Kutulu Fırlatıcı (MCL)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here