Dünyanın önde gelen tabanca üreticisi CANiK, Endonezya Ulusal Polis Teşkilatı’nın önemli bir ihalesini kazandı. Bu ihale kapsamında CANiK METE serisi tabancaları ve MECANIK marka optikler, Endonezya Polis Teşkilatı’nın envanterine girecek.

CANiK, dünya genelinde 70 ülkede faaliyet gösteriyor ve her yıl ihracat rakamlarını artırarak küresel büyüme hedeflerini sürdürüyor.

CANiK Dış Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Didem Aral, pandemi süresince birçok ülkenin kolluk ve askeri birimlerinin alımlarını ertelediğini belirtti. Ancak, dünya genelinde kademeli olarak alımların açıldığı bu dönemde pek çok ülkede ihalelerin sürdüğünü vurguladı.

25 yıllık tecrübesi ve üstün ürün gücüyle global ihalelerdeki başarılarına bir yenisini eklemekten gurur duyduklarını ifade eden Didem Aral, dost ve müttefik ülke Endonezya’nın seçkin polis gücünün tercihini CANiK’ten yana kullandığını söyledi.

CANiK, Endonezya’nın yanı sıra daha önce Filipinler, Malezya ve Bangladeş gibi ülkelerin tercih ettiği bir marka haline geldi. Ayrıca, CANiK, 12.7mm ağır makineli tüfekler ve orta kalibreli toplar gibi ürünlerle ihracat ağını genişletmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here