Milli Savunma Bakanlığı Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu sözleşmeli erler Mevlüt Yoğurtçu ve Mert Otal şehit olduğunu açıkladı.

Çok namlulu roketatarlı saldırı sonucu yaralanan askerler derhal hastaneye sevk edildi, yapılan tüm müdahalelere rağmen askerler kurtarılamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şöyle: “Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde 26 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir ÜB’mize açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşımız Tnk. Söz. Er Mevlüt Yoğurtcu ve Tnk. Söz. Er Mert Otal yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

PENÇE HAREKAT BÖLGESİNDE EYP PATLAMASI SONUCU CÜNEYT TAŞYÜREK ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe 1-2 Harekat Bölgesi’nde EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek’in şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanı AKAR, “Kahraman silah arkadaşımız 27 Temmuz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” mesajını yayınladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here