FNSS ve Umman Sultanlığı Hükümeti Savunma Bakanlığı arasında Zırhlı Personel Taşıyıcı (PARS III) ve Entegre Lojistik Destek tedariki sözleşmesi kapsamında; “Umman Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi Sözleşmesi” imzalandı.

FNSS, 2020 yılında, Umman Kraliyet Ordusuna 13 farklı konfigürasyonda, 172 adet PARS III 6×6 ve 8×8 teslim etmiş ve araçların ömür devri boyunca doğru şekilde idame edilebilmeleri için gerekli olan Entegre Lojistik Destek yeteneklerini de mevcut proje kapsamında son kullanıcıya kazandırmıştı. Söz konusu yeteneklerin bir üst seviyeye taşınması amacıyla, mevcut projenin Sanayi Katılımı ve Offset yükümlülükleri kapsamında, Umman Kraliyet Ordusuna, ‘Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi’ kazandırılması konusunda karşılıklı mutabakata varıldı.

Projeyle FNSS merkezin mimari tasarımı yaparak, inşasını gerçekleştirecek olup, gerekli olan tüm makine ve ekipmanların temini ve tesis içerisinde devreye alınması da sağlayacak. Ayrıca tesisin ilave ihtiyaçlar çerçevesinde genişletilebilmesine imkân sağlayan alt yapının oluşturulmasından da sorumlu olacak.

Umman’da yer alacak merkezin çalışmaya başlaması ile birlikte işletilmesi için Umman Kraliyet Ordusu personeli eğitilerek, yerinde denetim ve danışmanlık hizmetlerinin sağlanmasının yanı sıra araçların bakım ve onarımının gerçekleştirilmesi için teknik ve yönetsel bilgi birikiminin Umman Ordusuna aktarılması da sağlanacak.

FNSS bu proje ile aynı zamanda, Umman ulusal sanayisini desteklemeye ve geliştirmeye, Umman’daki küçük ve orta ölçekli işletmeleri güçlendirmeye ve eğitim ve istihdam fırsatları yaratmaya da katkıda bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here