HAVELSAN ile Türkiye’nin öncü kara sistemleri üreticisi OTOKAR, IDEF’21’de iş birliği yaptıkları projelerini açıkladılar.

HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif NACAR ile OTOKAR Genel Müdürü Serdar GÖRGÜÇ, imzalanan iş birliği hakkında bilgi verdi.

İş birliği kapsamında, OTOKAR tarafından üretimi yapılan taktik zırhlı araçlarda kullanılmak üzere HAVELSAN DOOB/HARBİYE-Taktik temel alınarak ortaklaşa OTOKAR BMS Muharebe Yönetim Sistemi geliştirilmesi gerçekleştirilecek.

HAVELSAN tarafından geliştirilen ve askeri-sivil sistemlerin üzerindeki GNSS alıcılarının karıştırıcılara rağmen ihtiyaç duyulan konum bilgisini üretebilmelerini ve görevlerini sürdürebilmelerini sağlayan HAVELSAN KASK sistemi OTOKAR’ın ihtiyaçlarına uygun olarak konumlandırılması yapılacak.

KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) tehdit ve tehlikelerine karşı HAVELSAN tarafından geliştirilen KBRN ürünleri, projeler kapsamında ihtiyaç duyulması durumunda OTOKAR tarafından geliştirilen platformlarda Otokar Araç Elektronik ve Kontrol Sistemi (AEKS) ile entegre edilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here