Tawazun Konseyi Abu Dabi’deki Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’nın (IDEX 2023) üçüncü gününde 5,8 milyar Dh (1,57 milyar $) değerinde sözleşme imzaladı.

Konsey sözcüsü Zayed Al Meraikhi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, BAE Silahlı Kuvvetleri ve Abu Dabi polisinin tedarik kolu Tawazun olarak uluslararası şirketlere verilen 756 milyon Dh değerinde altı anlaşma ile 11 sözleşme imzaladıklarını söyledi. 

Yerel şirketler ise 5,07 milyar Dh değerinde beş sözleşme kazandı.Bu kapsamda taktik veri bağlantı ağı geliştirmek amacıyla Edge Group’un bir bölümü olan Earth 4 milyar Dh değerinde bir anlaşmayı kesinleştirdi. 

Anlaşma sağlayan diğer BAE şirketleri arasında 1 milyar Dh için Edge birimi Halcon ve 28 milyon Dh ile International Diving Trade Company yer alıyor.

Edge Grup’un başka bir şirketi tekerlekli askeri araç üreticisi NIMR ile Abu Dabi Polisine iç güvenlik araçları tedarik etmek için 72 milyon Dh’lik bir sözleşme imzaladı.

Uluslararası şirketler arasında Fransız Thales GM-200 radarları için teknik destek sağlamak üzere 176 milyon Dh değerinde bir anlaşmaya hak kazanırken, Naval Group, Canto anti-torpido sistemleri ve MU-90 torpidoları için 407 milyon Dh değerinde bir sözleşme imzaladı.

Organizatörler, BAE Silahlı Kuvvetleri ve Abu Dabi Polisinin, Idex’in ilk üç gününde  toplam 18,44 milyar Dh değerinde anlaşmalar imzaladığını söyledi.

Edge Grup, 2022’de yüzde 35’i küresel ihracatta olmak üzere 5 milyar dolardan fazla sipariş alımı bildirmişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here