OTOKAR, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ordusu için geliştirilen Rabdan 8×8 piyade savaş araçları (ZMA) için ek sipariş bekliyor.

Rabdan araçları taretsiz ve muhabere teçhizatı olmadan BAE Ordusuna teslim edildi. BAE’nin Rabdanları, geleneksel yüksek patlayıcı mermilere ek olarak Rusya tarafından sağlanan BMP-3 paletli ZMA’lardan çıkarılan taretle donatıldı. Rabdanlar taretsiz ve muhabere teçhizatı olmadan teslim edildi ve bu entegrasyon çalışması BAE’de gerçekleştirildi

OTOKAR 400 adet Rabdan 8×8 piyade savaş araçlarının (ZMA’lar) ilk partisi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ordusuna teslim edildi. Otokar ek sipariş verileceğini umuyor.

IDEX 2023 sergilenen Rabdan aracında 30 mm çift beslemeli top ve 7,62 mm eş eksenli MG ile donanmış Shaheen 30 uzaktan kumandalı taret bulunuyor. 

Geliştirilecek bir sonraki 8×8 versiyonunun  tamir ve kurtarma aracı olması bekleniyor.

Rabdanların 6X6 versiyonu geliştirildi ve test edildi. Ancak üretim siparişleri henüz verilmedi. 

Otokar (%49) ve Tawazun (%51) firmasının kurduğu  Al Jasoor şirketi, IDEX 2017 fuarında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile 661 milyon dolarlık Rabdan 8×8 Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) tedarikine ilişkin sözleşme imzalamıştı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here