Korea Aerospace Industries (KAI) IDEX 2023 fuarında Night Intruder 500 Vectored Thurst (NI-500VT) tiltrotor ve Air Launched Effect (ALE)  iki gelişmiş İnsansız Hava Aracı (İHA) sergiledi. 

Kore firması 1:3 ölçekli bir modelle temsil edilen NI-500VT tiltrotor İHA   elektrikli ve benzinli hibrit tahrik sistemiyle çalışıyor. KAI standındaki bilgilere göre tiltrotorun 4,3 m kanat açıklığı, 450 kg faydalı yükle 5 saate kadar havada kalabiliyor. 

İstihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) yüklerini barındıracak şekilde geliştirilen NI-500VT tiltrotor, geliştirme ilerledikçe platforma başka yüklerin de eklenebileceği belirtildi. Yetkililer iki tiltrotor İHA’nın test edildiği, geliştime safhasının beş yıl daha süreceğini söyledi.  

IDEX 2023’te sergilenen diğer insansız platformda tüple fırlatılan insansız hava aracı Air Launched Effect (ALE) oldu. Sistem ISR ​​yüküne sahip olan ve savaş başlığına sahip dolanan mühimmat görevi gören iki varyantta gelecek. 

Ayırca stantta Güney Kore tarafından geliştirilen Deniz Saldırısı Helikopteri (MAH) 1:10 ölçekli bir modeli, saplama kanatların altında füzeler için dört yuvanın yanı sıra ALE için dört tüplü bir fırlatıcıyla sergilendi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here