İsrail’in döner kanatlı İnsansız Hava Sistemi üreticisi Steadicopter, IDEX 2023 fuarında deniz istihbarat görevlerinde kullanılmak için minyatür bir hava radarının entegrasyonunu sergiledi.

İnsansız helikopter Black Eagle 50H üzerine takılı radar 200 km’lik bir yarıçap içindeki gemileri tespit etme ve izlemesine olanak tanıyor. 

Deniz üzerinde uzun uçuş dayanıklılığını kantılamış olan Hibrit insansız helikopter ve düşman gemilerin onlarca kilometrelik mesafelerde tanımlanmasına ve yerlerinin tespit edilmesine yönelik radar  kombinasyonu, gemi mürettebatına doğru istihbarat ve geniş bir yarıçap içinde görüntü sağlayarak görevi başarıyla tamamlanmasına yardımcı oluyor. 

Uzun mesafelerde deniz görevleri için BIRD Aerosystems tarafından geliştirilen Mikro Deniz Karakol Radarı İnsansız Hava Sistemleri üzerinden 200 km’lik doğru istihbarat resmi sağlar. 

Yaklaşık 5 saat uçuş süresi bulunan Black Eagle 50H İnsansız Helikopter zorlu çevre koşulları, gündüz veya gece üzerine takılı radar ile 200 km’lik bir yarıçap içindeki tüm gemileri doğru bir şekilde haritalanmasını imkan verir.

İnsansız Helikopter deniz radarının yanında AIS alıcısı ve EO/IR kamera sistemide içeriyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here