OMTAS tanksavar füzesinin ‘ Kızılötesi Arayıcı Başlık ‘ seri üretimi için ROKETSAN ile ASELSAN arasında sözleşme imzalandı.

Sözleşme kapsamında teslimatların 2019-2024 yılları arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

ASELSAN’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, ASELSAN ile ROKETSAN arasında OMTAS füzesi kızılötesi arayıcı başlık seri üretimine ilişkin olarak 63 milyon TL ve 31 milyon 500 bin avro tutarında bir sözleşme imzalandığı belirtildi.

OMTAS ORTA MENZİLLİ TANKSAVAR SİLAH SİSTEMİ

OMTAS üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkili orta menzilli tanksavar silah sistemidir. OMTAS karadan karaya zırhlı hedeflere karşı kullanılan 4 km menzilli atış öncesi/atış sonrası kilitlenme ile at-unut/at-güncelle özelliğine sahiptir.

Özgün tasarımı ve üzerinde barındırdığı yeni nesil tasarımı ile öne çıkan, milli olarak geliştirilen kali ye OMTAS Silah Sistemi esas olarak tam atım füze; atış platformu, atış kontrol ünitesi-gözetleme birimi, atış kontrol ünitesi-kontrol biriminden oluşan fırlatma sistemi; taşıma sandıkları ve eğitim simülatöründen oluşmaktadır.

Tam Atım Füze, OMTAS sistemine özgü geliştirilen atış platformundan (üç ayak) atılacağı gibi, kara araçlarına açık kule veya kapalı kule şekilde entegre edilerek kara platformları üzerinden de kullanılabilir.

Kaynak: ROKETSAN, ASELSAN, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here