Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Pabriks​​​​​​​ Türkiye ziyaretinde önde gelen savunma sanayi firmaları OTOKAR ve BAYKAR şirketlerini ziyaret etti.

Savunma Bakanı Pabriks​​​​​​​, “Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri”ni ziyaret etti. Baykar Genel Müdürü Bayraktar, heyete milli ve özgün olarak geliştirilen S/İHA sistemleri ile ilgili bilgi verdi.

Baykar’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Letonya Savunma Bakanı Sayın Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve Üretim Tesisleri’ni ziyaret etti. Kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” ifadelerine yer verildi.

Bakan Pabriks, ziyarete ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Harika karşılama için teşekkür ederiz. Türk sanayisi, Ar-Ge’si en yüksek dünya standartlarına sahip. NATO müttefiki olarak buna çok değer veriyoruz. Hepinize başarılar diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

LETONYA SAVUNMA BAKANLIĞI HEYETİ OTOKAR’I ZİYARET ETTİ

Türkiye ziyareti kapsamında Letonya Savunma Bakanı Artis Pabriks ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin önde gelen otomotiv ve savunma sanayii şirketlerinden biri olan Otokar’ı ziyaret etti.

Ziyaretinde OTOKAR yetkilileri ile görüşen Pabriks, Letonya topraklarında Türk askeri araçlarını test etmeyi dört gözle bekliyoruz. ifadelerini kullandı.

Otokar ziyaretini resmi Twitter hesabından duyuran Letonya Savunma Bakanı Pabriks, Otokar ziyaretinden olan memnuniyeti dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here