Savunma Bakanı Datuk Seri Mohamad Hasan Resort World Langkawi'deki LIMA '23 denizcilik segmenti sergi alanında Türkiye'nin Meteksan Savunma Sanayii direktörü Burak Akbas'ın (soldan 3. sıra) İnsansız Deniz Aracı (SİDA) ULAQ platformu hakkında bilgilendirme yaparken dinliyor. Fotoğraf: Bernama 22 Mayıs 2023

Dört yıllık bir aradan sonra 16. Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı (LIMA) 2023 bugün ziyaretçilere kapılarını açtı. Türkiye’den 18 firma fuara katılıyor.

Savunma Bakanı Datuk Seri Mohamad Hasan, Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı 2023’te yaklaşık 18 milyar RM (Ringgit Malaysia) (yaklaşık 4 milyar dolar) iş taahhütleri oluşturmayı beklediklerini söyledi.

Savunma Bakanı Mohamad Hasan, imzalayacakları anlaşmaların (LoA) Mutabakat Mektupları şeklinde olduğunu belirterek, “Bu yılki LIMA ’23 organizasyonunun ülkeye ve yerel endüstriye iyi getiriler sağlayacağını” ifade etti.

Fuara, hava gösterileriyle tanınan Rusya, Tayland, Endonezya, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi beş ülke katılıyor.

Toplamda 119 statik ve akrobatik uçak ile Malezya’ya ait gemiler de dahil olmak üzere 40 deniz aracı sergilenecek. Hem halk hem de diğer ülkelerden ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

TÜRKİYE’DEN 18 FİRMA KATILIYOR

16.Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı Lima 2023, Malezya’nın Langkawi adasında bugün başladı ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Türkiye Savunma ve Havacılık Sanayii İhracatçıları Birliği (SSI) ile birlikte on sekiz Türk savunma sanayii firması katılım sağlıyor.

STM stantında MİLGEM sınıfı korvetler sergileniyor. Stand B05

Fuara katılan firmalar sırasıyla şunlardır: ASELSAN, ASFAT, DEARSAN, DESAN, HAVELSAN, EDDİFA, KOÇ SAVUNMA, METEKSAN, MİLSOFT, MKE, ROKETSAN, SARSILMAZ, STM, TAİS, TEİ, TUSAŞ, TİMSAN, TİTRA.

Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Fuarı (LIMA), Malezya’nın Langkawi adasında her iki yılda bir düzenlenen önemli bir etkinliktir. Fuar, denizcilik ve havacılık sektöründeki en son gelişmeleri sergilemek ve uluslararası ilişkileri güçlendirmek için dünya çapında katılımcıları bir araya getirir.

LIMA, genellikle denizcilik ve havacılık endüstrisindeki yeni teknolojileri, ürünleri ve hizmetleri sergilemek için bir platform olarak kullanılır. Fuar, askeri ve sivil havacılık, deniz savunması, gemi yapımı, lojistik ve güvenlik gibi çeşitli sektörleri kapsar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here