METEKSAN Savunma deniz kuvvetlerinin ihtiyacına yönelik olarak geliştirdiği “Yara Savunma Simülatörü” kullanıcıları arasına yeni bir Asya ülkesini daha ekledi. 

Firmanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Yara Savunma Simülatörü konusunda Dünya’daki en güncel ve modern çözüme sahip olan Şirketimiz, bu simülatörün kullanıcıları arasına yeni bir Asya ülkesini daha kattı.Bu ihracat başarısı ile 5 farklı ülkeye Yara Savunma Simülatörü sağlayan Dünya’daki ilk şirket olduk.” ifadelerini kullandı.

Meteksan Savunma, bu simülatörün müşterileri arasına, 2017 yılında imzaladığı sözleşme ile Kore Cumhuriyeti’ni de katmıştı. Kore Cumhuriyeti’nde yerleşik bir firma ile birlikte çalıştı ve 2019 yılında tamamlanan ilk Yara Savunma Simülatörü’nün ardından, Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacı kapsamında, ikinci Yara Savunma Simülatörü projesi de başlatıldı. Yapımı yine Kore Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek simülatör için, Meteksan Savunma, tasarım ve danışmanlık sözleşmesi imzaladı. 

Yara Savunma’nın ana amacı, gemide bir hasar olması durumunda, hareket kabiliyetini sağlamaya devam ederek, en yakın bakım/onarım limanına intikali sağlamaktır. Bu maksatla; oluşan hasar, en kısa sürede kontrol altına alınmalı ve giderilmelidir. Bunu gerçekleştirebilmek için ise gemi personelinin, istenen standartlara uygun yara savunma eğitimini alması gerekir ve bu eğitim, dünyada, Yara Savunma Simülatörü denilen gerçekçi bir eğitim ortamında yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here