Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı’nda güvenliğin sağlanması ile birlikte tahliye uçuşları da sürüyor. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar Kabil’den tahliye işlemlerine devam ediyor.

Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nda çıkan kargaşada annesinden ayrı düşen iki aylık Hadiya bebeğe Türk askerleri sahip çıktı. Askerler, temizliğiyle ilgilendikleri ve mama verdikleri bebeği, babasına teslim etti.

Baba ve bebeği güvenli bölgeye getiren Türk askeri, bebeğin altını temizleyerek mama ile karnını doyurdu. Bebek daha sonra babasına teslim edildi.

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı bünyesindeki Türk askerleri, tahliye işlemleri için diğer ülke askerleriyle iş birliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Ülkeden ayrılmak isteyenlerin tahliyesi ve havalimanının güvenliği için yoğun mesai yapan askerler, yemeklerini Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’ndaki sosyal tesiste birlikte yiyor.

AKAR: OLAYLAR TERS GİDERSE 24 SAATTE ORAYI TERK EDERİZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “ Tüm gürüşmelerde muhataplarımızla bir mutabakat olursa kalacağımızı söyledik.Şu ana kadar herhangi bir saldırı, müdahale olmadı. Olaylar ters giderse bir sıkıntı görürsek 24 saatte orayı terk ederiz “. Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here