Portatif hava savunma füze sistemi SUNGUR, platformlardan sonra tek er tarafından omuzdan atılan versiyonu Türk Silahlı Kuvvetler’ine envantere girdi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ” Portatif hava savunma füze sistemimiz SUNGUR, platformlardan sonra tek er tarafından omuzdan atılan versiyonuyla da Mehmetçiğin hizmetinde! İHA’lar, jetler ve helikopterlere karşı etkili olan SUNGUR Silah Sisteminin ilk kafilesini TSK’ya teslim ettik. Hayırlı olsun!” ifadelerini kullandı.

Demir açıklamasına, ” SUNGUR Silah Sistemi, muadillerine göre daha uzun menzili ve düşman unsurlara gözün görme mesafesinden daha uzak mesafeden kilitlenme imkanı sunan, aldatmaya yönelik karşı tedbirlere dayanıklı Görüntüleyici Kızılötesi Arayıcı Başlığı ile öne çıkıyor.” ifadesiyle devam etti.

Artık yurt dışına bağımlı kalmayacağını belirten İsmail Demir, ” bu sistemin tasarım, geliştirme ve üretiminde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Her zaman söylüyoruz. Bir şey insan yapısıysa biz en iyisini yapabiliriz. Bu vatan ve bu millet aşkıyla çalışan savunma sanayii ailemize selam olsun!” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here