KOÇ Topluluğu şirketlerinden OTOKAR, yurt dışı iştiraklerinin arasına Kazakistan’da kurulan Otokar Central Asia’yı ekledi

Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, yeni kurulan “Otokar Central Asia”nın kuruluş belgesini, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Y. Koç’a teslim etti.

Otokar, Kazakistan Nur-Sultan’daki Astana International Financial Center (AIFC)’da kurduğu ” Otokar Central Asia Limited” isimli yeni şirketiyle, başta Kazakistan olmak üzere, Orta Asya Bölgesi’ndeki mevcut ve potansiyel kullanıcılarına yakın olmak ve bölgedeki satışlarını artırmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin otomotiv ve savunma sanayiinin öncü şirketi olan Otokar, Fikri mülkiyet hakları kendine ait ürünleriyle 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.OTOKAR Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Romanya’nın ardından Kazakistan’da da bir şirket kurdu.

Askeri ve ticari ürünleri Kazakistan ve Orta Asya Bölgesi’nde aktif olarak kullanılan Otokar, yeni şirketi ile bölgede ortak ürün geliştirme, yerel iş ortaklıkları, yerel üretim, teknoloji transferi gibi farklı iş birliği fırsatlarını da değerlendirmeyi hedefliyor. Türk bayrağını farklı coğrafyalarda gururla dalgalandıran Otokar, bu girişimiyle ülkemizin ihracatına da katkı sağlayacak.

Kaynak: OTOKAR, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here