Paris Airshow 2019: Yerli savaş uçağımız MMU ilk kez sergilendi

0
1785

Dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından olan Paris Air Show kapılarını bugün ziyaretçilere açtı.Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçak’ın (MMU) birebir modelini (Mock-up) ilk kez fuarda sergiledi.

Fuarın ilk gününde TUSAŞ yetkilileri ve davetlilerin katılımıyla Muharip Uçak’ın (MMU) birebir modeli gösterime sunuldu.

Fuar’da konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Avrupa’nın en iyi savaş uçağını 10 sene geçmeden hava kuvvetlerimize teslim edeceğiz.” dedi.

Temel Kotil MMU’nun bire bir modeli hakkında şöyle konuştu: “Tasarım ve imalat Almanya’da ortak olduğumuz bir şirket tarafından yapıldı. Fuara yetiştirildi ve dünya prömiyerini Paris’te yaptık.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ilk kez görücüye çıkacak olan MMU modelinin dışında ATAK, ANKA, HÜRJET ve GÖKBEY ürünlerini sergileyecek. ATAK helikopteri ise tüm fuar boyunca uçuş gösterisi yapacak.

Fransa’nın Paris Le Bourget havalimanında gerçekleşecek olan Uluslararası Paris Airshow 17 Haziran-23 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: TAI, Ajanslar,

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here