Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi kapsamında öncelikli sistemlerin Deniz Kabul Tecrübelerini ve Proje Kritik Tasarım Aşamasını başarı ile tamamlandığı açıklandı.

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, ” Donanmamızın envanterinde bulunan 4 adet Preveze Sınıfı Denizaltının Yarı Ömür Modernizasyonu Projesinde, öncelikli sistemlerin Deniz Kabul Tecrübelerini ve Proje Kritik Tasarım Aşamasını başarı ile tamamladık. ” ifadelerini kullandı.

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan TCG Preveze (S-353), TCG Sakarya (S-354), TCG 18 Mart (S-355) ve TCG Anafartalar (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsamaktadır. Modernizasyon faaliyetleri STM-ASELSAN-HAVELSAN ve ASFAT İş Ortaklığı tarafından yürütülmektedir.

Modernizasyon sürecinde Atalet Seyir Sistemi, Tuzluluk- Derinlik- Yoğunluk Ölçüm Sistemi, Yüzer Anten, Uydu Muhabere Direği, Hücum ve Seyir Periskop Sistemi, Acil Durum Sualtı Muhabere Sistemi, Soğutulmuş Su Sistemi, Statik Konverter ve Hava Tazeleme Sistemi tedarik faaliyetleri STM tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca tedarik faaliyetlerinin yanı sıra, STM-ASELSAN-HAVELSAN ve ASFAT İş Ortaklığı tarafından tedarik edilen tüm ürünlerin platform entegrasyonu faaliyetleri de STM tarafından yürütülmektedir.

Kaynak:STM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here